Historia naszego przedszkola sięga lat 90-tych. Przedszkole jest placówką o profilu artystycznym, w której szczególny nacisk położony jest na zajęcia związane ze sztuką. W ten sposób staramy się zapewnić pełny i wszechstronny rozwój osobowości dziecka, który jest głównym celem naszego przedszkola.

Dysponujemy siedmioma bardzo dobrze wyposażonymi salami dydaktycznymi, komputerami, tablicą interaktywną, biblioteką, gabinetem ekologicznym, gabinetem do zajęć z zakresu terapii i logopedii oraz bardzo dobrze wyposażony  dużym placem zabaw.

W przedszkolu funkcjonuję 7 grup. Edukacją przedszkolną objęte są dzieci od 3 do 6 lat.

Co nas wyróżnia :

-Poczucie zdrowia i bezpieczeństwa – nasz priorytet – W tym celu placówka wprowadziła dzwonki przy drzwiach i bramce, dzięki którym budynek może być zamykany na czas pracy z dziećmi. Podczas wyjść na świeże powietrze nauczycielkom zawsze towarzyszy personel obsługi.

-Sale dydaktyczne zaaranżowane są pod kątem potencjału dzieci oraz ich zainteresowań. Profesjonalnie zagospodarowane w pomoce dydaktyczne zachęcają dzieci do ciągłego rozwoju.

-Duży i przestronny plac zabaw wyposażony jest w nowoczesne sprzęty terenowe, podzielony na cztery sektory dla dzieci młodszych i starszych.

-W pobliżu przedszkola znajdują się boisko sportowe ,,Orlik”, las oraz park, z których systematycznie korzystamy.

-Własna kuchnia, która przygotowuję smaczne i zdrowe posiłki z elementami kuchni makrobiotycznej. Dodatkowo śniadania podawane są w formie stołu szwedzkiego, co umożliwia dzieciom wybór składników.

-Wykwalifikowana i kompetentna kadra nauczycielka – pełna wiedzy, pasji i kreatywności ustawicznie doskonalącą swój warsztat pracy oraz opieka specjalistów- logopedy, terapeuty i nauczyciela gimnastyki korekcyjno- kompensacyjnej.

-Gabinet wyposażony w tablicę interakcyjną umożliwiający rozwijanie wiedzy informatycznej i technicznej.

-Zajęcia dydaktyczne prowadzone w oparciu o nowatorskie metody, programy oraz dwie innowacje pedagogiczne dotyczące zdrowia i bezpieczeństwa dzieci.

-Wyjątkowe projekty edukacyjne – ,,Zdrowo i Sportowo”, ,, Mały miś w świecie wielkiej literatury”, ,, Piękna nasza Polska cała”, „Akademia Aquafresh”, ,,Zdrowy i bezpieczny przedszkolak”, ,,Kubusiowi przyjaciele natury”.

-Liczna współpraca ze środowiskiem lokalnym oraz zaangażowanie w liczne akcje charytatywne

  • Udział w ,,Zakręconej akcji”
  • Zbieranie słodyczy dla ,,Szlachetnej paczki”
  • Udział w akcji ,,Góra grosza”

Zapewniamy rodzicom:

-Konsultacje pedagogiczne, na których wymieniamy spostrzeżenia na temat rozwoju dzieci oraz udzielamy pomocy i wsparcia w działaniach wychowawczych

-Udział w spotkaniach adaptacyjnych, uroczystościach, warsztatach, spotkaniach integracyjnych oraz zajęciach otwartych

-Dostęp do informacji na temat rozwoju dzieci w formie artykułów, broszur, referatów oraz prezentacji multimedialnych

-Współpracę z poradnią psychologiczno- pedagogiczną