21 maja grupa Sówek i Pszczółek wybrała się na wycieczkę do Wioski Indiańskiej. O 8:30 dzieci wyruszyły autokarem w swoją pierwszą samodzielną podróż.  Na miejscu czekało na nich dużo atrakcji przede wszystkim zwiedzanie skansenu z przewodnikiem. Ponadto każde dziecko miało okazję spróbować swoich sił w takich konkurencjach jak: tor przeszkód, rzuty rzutkami do celu, połów rybek, strzelanie z łuku. Dawniej ćwiczenia takie miały na celu przygotowanie młodzieży indiańskiej do dorosłego życia. Po zmaganiach fizycznych dzieci miały możliwość odpocząć przy pięknych opowieściach snutych przez przewodników, przekazujących w prosty i zrozumiały sposób stare mądrości życiowe aktualne również dzisiaj. Opowieści przybliży życie i zwyczaje tej odległej i pięknej kultury. Dodatkowo chętne dzieci mogły skorzystać z usługi malowania twarzy przez przewodników. Między zwiedzaniem nie zabrakło czasu na zjedzenie słodkiego poczęstunku przygotowanego przez rodziców. Na koniec dzieci miały możliwość zwiedzenia mini Zoo. W drodze powrotnej część dzieci opadła z sił, o czym świadczyły drzemki. W przedszkolu wszystkie dzieci zgodnie stwierdziły, że świetnie się bawiły. Podsumowując wycieczka w 100 % się udała.

Dziękujemy rodzicom za pomoc przy organizacji wycieczki !