Pamiętamy!

Na początku października grupa Biedronek i Sówek włączyły się w ogólnopolską kampanię o tematyce historycznej „BohaterOn – włącz historię”. Akcja ta ma na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz polskiej historii XX wieku. Projekt ten ma edukować Polaków i wzmacniać ich poczucie tożsamości narodowej. Ponadto buduje wrażliwość społeczność i krzewi postawy patriotyczne.

Podczas zajęć poprzedzających przygotowanie kartek dla Powstańców Warszawskich, przedszkolaki mogły dowiedzieć się jak wyglądało życie i funkcjonowało Państwo Polskie w okresie wojennym. Młodzi patrioci dowiedzieli się kim jest powstaniec, wymieniały jego cechy charakterystyczne oraz podawały własne skojarzenia na temat czasów wojennych. Dzieliły się rodzinnymi historiami opowiadając, że słyszeli o tym, że ich dziadkowie brali udział w działaniach wojennych. Podczas rozmowy dzieliły się swoimi przemyśleniami oraz wymieniały rzeczy, za które mogą dziękować bohaterom wojennym. Przedszkolaki bardzo chętnie brały udział w tych zajęciach, po których każdy wykonał kartkę dla Powstańca, pod którą się podpisał. Akcja została zakończona wspólnym wyjściem na pocztę i wysłaniem wszystkich przygotowanych przez nas upominków.

Sówki serdecznie dziękują mamie Zuzi za przygotowanie materiałów i  pomoc w zrobieniu przepięknych kartek !