W dniu 23.10.2019r. nasze przedszkole odwiedzili  przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli, którzy przybliżyli dzieciom specyfikę pracy policjanta.Mundurowi rozmawiali z dziećmi o zachowaniu bezpieczeństwa na przejściu dla pieszych, wyjaśniali w których miejscach należy przechodzić przez jezdnię oraz jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych.  Dzieci otrzymały wskazówki, jak zachować się w przypadku spotkania osoby obcej oraz ataku groźnego psa. Przedszkolaki chętnie ćwiczyły pozycję „żółwika”, która chroni przed atakiem zwierzęcia. Jednak największym  zainteresowaniem cieszyła się prezentacja wyposażenia policyjnego, niezbędnego podczas wykonywania pracy policjanta. Dzieci  dzieliły  się także swoimi doświadczeniami, pokazały,  że są odpowiedzialne i wiedzą, jak należy się zachowywać na drodze i w najbliższym otoczeniu.

Dziękujemy Pani Justynie Towpik oraz Panu Krzysztofowi Plaszczykowi za poświęcony czas i przybliżenie dzieciom tak odpowiedzialnego zawodu, jakim jest zawód policjanta.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii w linku poniżej:

https://photos.app.goo.gl/8DnUEHTT9wZ1GdFP7