25 października grupa Biedronek i Sówek miała okazję gościć pisarza Pana Mariusza Niemyckiego, który przez swoje poczucie humoru oraz odpowiednie podejście do dzieci, bardzo szybko zdobył serca naszych przedszkolaków. Pan Mariusza zaprezentował dzieciom swoje dzieła pt. ,,Kret i Jeż” , ,,Wycieczka do Muzeum” , ,,Odech Smoka”. Podczas czytania zadawał  pytania na temat treści, dzięki czemu sprawdzał czy przedszkolaki uważnie słuchają. Wizyta pisarza oficjalnie rozpoczęła udział grupy Biedronek i Sówek w projekcie ,,Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury”.  Dzieci w ciągu całego roku czeka wiele przygód z bohaterem projektu ,,Misiem”, który podczas całego projektu będzie nie tylko czytał z dziećmi, ale również poruszy ważne tematy – Pomoc innym, Prawa Dziecka, Bezpieczeństwo . W grupie Biedronek ,,Miś – Kubuś” oraz w grupie Sówek ,,Miś – Tobiś” już wyruszyli z dzienniczkiem do pierwszych domów przedszkolaków.

Wizyta sprawiła wszystkim ogromną radość. Jeszcze raz chcemy podziękować Panu Mariuszowi Niemyckiemu za spotkanie, które na pewno będziemy miło wspominać.