W czwartek 14.11.2019r. grupy Biedronek i Sówek gościły u siebie Panią Ewę Grącikowską – bibliotekarkę z nowosolskiego oddziału dla dzieci „Bibluś”. Było to spotkanie w ramach projektu „Mały Miś w świecie wielkiej literatury” realizowanego przez grupy. Pani Ewa zapoznała dzieci z zawodem bibliotekarki. Przedstawiła także teatrzyk dla dzieci pt.:”Niedźwiedź łowca motyli” autorstwa Susanny Isern. Następnie przedstawiła książki o misiach dostępne w bibliotece takie jak: „Kubuś Puchatek”, „Miś Uszatek”, „Bajki o misiach z czterech stron świata”, „Wesołe wierszyki o misiach”, „Miś Zbyś – prywatny detektyw”, „Miś Paddington” oraz „Miś Colargo”. Dzieci mogły także zintegrować się podczas zabawy z misiem przy piosence „Stary niedźwiedź mocno śpi”. Na koniec każde dziecko wykonało na pamiątkę zmisiowaną zakładkę do książki.

Dziękujemy Pani Ewie za wizytę i ogromną dawkę misiowych informacji!