W październiku dzieci z grupy Sówek podjęły się wyzwania Cała Polska Programuje. Wyzwanie to inicjatywa mająca na celu propagowanie nauki programowania wśród dzieci. Logiczne, algorytmiczne myślenie, zadaniowe podejście do stawianych problemów, szukanie różnych rozwiązań, analizowanie ich i wybieranie tych najbardziej optymalnych to umiejętności, które warto kształcić już od najmłodszych lat. Ich uniwersalność sprawia, że przydadzą się naszym dzieciom na każdym etapie ich życia. Naszej grupie udało się wykonać 5 zadań:

  • Zaprogramuj zdrowie 
  • Muzyczny kod 
  •  Rysuję, maluję…koduję 
  • Gesty, symbole, bloczki 
  • Pętle czyli szukamy powtórzeń w codziennych czynnościach 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć i filmów w galerii w linku poniżej:

https://photos.app.goo.gl/JVm2d1QRdRRGtA9C7