W dniach 07-11.12.2020r. grupa „Biedronek” obchodziła tydzień hiszpański. W tym czasie poznaliśmy symbole narodowe Hiszpanii oraz zwyczaje i tradycje Hiszpan – dowiedzieliśmy się m.in. czym jest La Tomatina – bitwa na pomidory oraz bożonarodzeniowa loteria „El Gordo”. Potrafimy znaleźć Hiszpanię na mapie Europy oraz nazwać jej stolicę – Madryt. Oglądaliśmy prezentację multimedialną oraz słuchaliśmy ciekawostek o tym kraju. Wiemy, że w Hiszpanii tańczy się flamenco, a także, że stamtąd pochodzi słynna „macarena”. Dużym zainteresowaniem cieszyła się „corrida”, która obok piłki nożnej uważana jest za najpopularniejszy sport w tym kraju. Dowiedzieliśmy się jak wyglądają stroje tancerki flamenco oraz torreadora, które obecnie uważane są tam za stroje narodowe. Wykonaliśmy własne wachlarze. Nauczyliśmy się hiszpańskich zwrotów „buenos dias”, „hola”, „adios”, którymi Hiszpanie się witają oraz żegnają, a także trzech magicznych słów „gracias”, „por favor”, „perdon”. Ostatniego dnia ubraliśmy się jak tancerki i tancerze flamenco, by zatańczyć wspólnie hiszpański taniec.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć i filmów w galerii w linku poniżej:

https://photos.app.goo.gl/yKaW8x5E9YRNzNKh9