„ Jest taka kraina, gdzie dzień uśmiechem się zaczyna.
Kiedy staniemy naprzeciw siebie, Ty uśmiechnij się do mnie, a ja do Ciebie”…

W dniach od 22 do 26 listopada obchodziliśmy w przedszkolu „Tydzień Życzliwości i Pozdrowień”. Symbolem tego święta jest słoneczko, więc, aby było radośniej w ubiorze dzieci dominował kolor żółty, który przypominał, że mamy świecić przykładem jak słońce. Dzieci z grup Żabek, Pszczółek, Biedronek i Sówek wykonały plakaty lub drzewka i zastanawiały się, co to jest życzliwość, dlaczego warto być życzliwym, jak ją okazywać bliskim, kolegom i starszym osobom na co dzień. Była to wspaniała okazja do przypomnienia „magicznych słów” – proszę, przepraszam i dziękuję. Przedszkolaki miały też okazję zrobić sobie zdjęcie w wesołej fotobudce.  U Żabek była „Skrzynka życzliwości i pozdrowień”, gdzie każde dziecko mogło napisać lub narysować coś miłego dla kolegi, koleżanki lub personelu przedszkola, dzieci chętnie rysowały obrazki, kolorowały ilustracje oraz wysyłały listy. Przedszkolaki z dwóch grup: „Żabek” oraz „Pszczółek” dodatkowo wykonały piękne książeczki z rysunkami i pozdrowieniami dla Frania. Sprawiły mu tą niespodzianką wielką radość.

To był tydzień pełen życzliwości i uśmiechów,  starajmy się, aby trwał cały rok!