W tym roku 1 czerwca był w naszym przedszkolu przeżywany nieco inaczej, ale równie ciekawie. Dzieci z grup Pszczółek, Biedronek, Słoneczek, Gumisiów i Sówek wybrały się na wycieczkę do Nowosolskiego Domu Kultury, by tam wspólnie obejrzeć bajkę “Ups2. Bunt na arce”. Wydarzenie to było niezwykle przeżywane i budziło wiele emocji. Było także okazją do przypomnienia sobie zasad panujących podczas seansu w kinie.

Natomiast starszaki – Żabki i Krasnoludki odbyły wycieczkę do Filharmonii Zielonogórskiej im. Tadeusza Bairda, gdzie wzięły udział w koncercie symfonicznym pt. “Kolorowa Muzyka”. Przedszkolaki wysłuchały tanecznych utworów symfonicznych ilustrowanych pracami plastycznymi dzieci lubuskich przedszkoli i szkół. Celem wycieczki było wprowadzenie dzieci w świat muzyki klasycznej i umożliwienie jej odbioru na żywo. W magiczny świat muzyki klasycznej wprowadził słuchaczy Sławomir Kozłowski. Po zakończeniu widowiska publiczność nagrodziła wykonawców brawami i owacją na stojąco.

Dzień Dziecka zapadł naszym przedszkolakom w pamięć. Już nie mogą doczekać się przyszłorocznych niespodzianek!