W dniu 09.01.2019 r. w Nowosolskim Domu Kultury odbył się XIV Powiatowy Festiwal Kolęd i Pastorałek. Wzięło w nim udział 68 wykonawców a łącznie 250 uczestników. Jury w składzie: przewodniczący- mgr Stanisław Kowalski, członkowie: mgr Beata Sasin, s. Genowefa Bakalarz i mgr Grzegorz Makowski. W festiwalu brały udział dzieci 6-letnie z grupy „Gumisie” , które wykonały pastorałkę „Bosy pastuszek” oraz dzieci 4-5-6 letnie z grupy „Słoneczka”, które wykonały utwór: „Nie miały aniołki choinki na święta.

Celem  Festiwalu było:

♫ propagowanie wartości chrześcijańskich

♫ ewangelizacja przez muzykę

♫ pobudzenie do działania młodych ludzi

♫ umożliwienie zespołom amatorskim istniejącym przy parafiach, szkołach i domach kultury, do publicznej prezentacji swojej twórczości

♫ prezentacja tradycyjnych kolęd i pastorałek, a także nowych, autorskich pastorałek i pieśni Bożonarodzeniowych

♫ promocja szkoły i miasta

Po wysłuchaniu wszystkich prezentowanych utworów postanowiło nagrodzić dzieci z naszego przedszkola I miejscem.

Dziękujemy rodzicom za przygotowanie strojów dla dzieci oraz wsparcie podczas festiwalu.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii w linku poniżej :