27.11.2019r odbyło się w grupie 3-latków spotkanie z zakresu edukacji żywieniowej. W roli eksperta gościliśmy intendenta placówki p. Ewę Mrówkę, która prowadziła dzieci przez kolejne piętra piramidy żywieniowej. Dzieci podczas spotkania poznały produkty żywnościowe poszczególnych pięter piramidy. Dowiedziały się, że wszystkie produkty są ważne dla zdrowia, ale jednych trzeba w ciągu dnia jeść więcej, a innych potrzebujemy mniej. Po umieszczeniu produktów na poszczególnych piętrach piramidy odkryliśmy, że jest jeszcze jedno – bardzo ważne – na którym były postaci w ruchu. To zachęciło nas do wspólnej gimnastyki, którą żeby być zdrowym, należy wykonywać codziennie. Pani intendent powiedziała, że dla słodyczy nie ma miejsca w piramidzie zdrowia. Nadmiar słodkości szkodzi – powoduje, że dziecko nie ma apetytu na pełnowartościowy posiłek i można przez to poważnie chorować. Dzieci uatrakcyjniły spotkanie energetyczną piosenką.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii w linku poniżej :