Dzisiaj (29.04) obchodzimy Międzynarodowy Dzień Tańca. Z tej okazji podsumowujemy trwający od września w grupie „Biedronek” autorski cykl zajęć tanecznych pt. ”Taniec na każdą okazję”. Celem wprowadzenia cyklu było rozwijanie aktywności fizycznej przedszkolaków, pobudzanie ich wyobraźni i twórczej aktywności, rozwijanie poczucia rytmu i muzykalności oraz przede wszystkim dawanie dzieciom radości z obcowania z muzyką i tańcem. Raz w miesiącu Biedronki uczyły się nowej choreografii tanecznej dopasowanej do tematyki ważnego dnia:

I. Wrzesień – chłopcy zatańczyli „Taniec superbohaterów” do piosenki „Son of man” Phila Collinsa z okazji Dnia Chłopaka.
II. Październik – „Taniec zwierząt egzotycznych” do piosenki „Waka Waka” Shakiry z okazji Światowego Dnia Zwierząt.
III. Listopad – krakowiak do „Wiązanki krakowiaków” z okazji Narodowego Święta Niepodległości.
IV. Grudzień – taniec zimowy do piosenki „Jingle Bells” Crazy Frog z okazji Mikołajek.
V. Styczeń – „Taniec czarodziejów” do piosenki „Magic in the air” Magic System z okazji trwającego karnawału.
VI. Luty – taniec w parach do piosenki „Let’s twist again” Chybby’ego Chuckera z okazji Walentynek.
VII. Marzec – dziewczynki zatańczyły swój „Taniec Elzy” do piosenki z ich ulubionego filmu z okazji Dnia Kobiet.
VIII. Kwiecień – z okazji trwającej wiosny do utworu Piotra Czajkowskiego „Walc kwiatów” chłopcy wcielili się w ogrodników, a dziewczynki w wiosenne kwiaty.

Bardzo serdecznie chciałabym podziękować dzieciom za pracę włożoną w naukę tańców i ich radość podczas poznawania nowych kroków, a także rodzicom za co miesięczną organizację i ubiór dzieci tak, by każdy taniec mogły zaznaczyć innym strojem.
Życzę miłego oglądania!

Zapraszamy do obejrzenia filmów w galerii w linku poniżej: